Országútis hírek külföldről: izgalmas versengést hozott a Clásica Jaen, idén sem Milánóból indul a Sanremo, futóversenyen brillírozott Mollema

A spanyol bajnok sikerét hozta a látványos jaeni egynapos A regnáló spanyol országúti bajnok, Oier Lazkano (Movistar) győzelmével ért véget az 1.1-es Clásica Jaen, melynek 158,3 kilométeres távja murvás részeket is tartogatott. Lazkano a nap szökéséből maradt elől, majd nyerte meg a viadalt a francia Bastien Tronchon (Decathlon AG2R La Mondiale) és a szlovén Jan Tratnik (Team Visma Lease a Bike) előtt. A viadal előzetes favoritja, a belga Wout van Aert (Team Visma Lease a Bike) a lehető legrosszabbkor kapott defektet, így végül csak a 45. helyen zárt. – Rettenetesen nehéz volt ez a verseny, már azért is rengeteget kellett dolgozni, hogy egyáltalán kialakulhasson a nap szökése – értékelt röviddel a célba érkezést követően Lazkano. – Fantasztikus dolog spanyol bajnokként Spanyolországban nyerni még akkor is, ha ez egy igazán gyötrelmes nap volt. Büszke vagyok arra, amit elértem, s remélem, hogy ez kellő energiát és motivációt ad majd a folytatásra is.