Országútis hírek külföldről: hatodik CX-világbajnoki címét ünnepelte Mathieu van der Poel, szaúdi befektetési alap szállna be a One Cycling projektbe

A papírformának megfelelően Mathieu van der Poel győzelmével zárult a CX-világbajnokság A csehországi Taborban zajló terepkerékpáros világbajnokság utolsó napján a junior fiúk, az U23-as lányok és az elit férfiak korosztályaiban avattak bajnokot. Az első és az utolsó rajtban magyar érdekeltség is volt, Kiss Benedek, Takács Zsombor, Vas Barnabás, Zsembery Boldizsár, valamint Dina Márton révén. Az elmúlt napok esőzései miatt egy igencsak mély talajú, saras, technikás, meredek rámpákkal és palánkokkal teletűzdelt nyomvonal várt a kerekesekre. A junior fiúk futama végül az olasz Stefano Viezzi sikerével zárult, aki a hazaiak favoritját, a holland Keije Solent utasította maga mögé, miközben a dobogó legalsó fokára a cseh Krystof Bazant állhatott fel. Ami a magyarokat illeti, a korosztályos Eb-ezüstérmes Takács Zsombor teljesített a legjobban a 18. ( 3:29) helyen célba érve, míg Vas Barnabás a 27. (4:27), Kiss Benedek pedig a 70. (körhátrány) lett – sajnos Zsembery Boldizsár nem tudta ért...

Ungváry Zsolt: Üdvözlégy, Caesar!