Eb-selejtezők – Mbappé vezérletével könnyed francia siker Hollandia felett

Eb-selejtezők – Mbappé vezérletével könnyed francia siker Hollandia felett Mészáros Richárd 2023. 03. 25., szo - 00:19 A világbajnoki ezüstérmes francia válogatott 4–0-ra legyőzte a holland csapatot a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának pénteki játéknapján. A mérkőzés előtt a francia futball két fontos személyiségéről is megemlékeztek: Just Fontaine-ről, aki az 1958-as vb gólkirálya volt 13 találattal, illetve Claude Simonetről, a francia szövetség korábbi elnökéről. Emellett a válogatott szereplést lemondó eddigi csapatkapitányt, Hugo Llorist köszöntötték. A karszalagot Kylian Mbappé örökölte meg, ő pedig duplával vezette könnyed sikerre a nemzeti csapatot, amely nyolc perc alatt tett szert kétgólos előnyre. A hollandok a ráadásban – már 4–0-nál – tizenegyesből szépíthettek volna, ám nem jártak sikerrel. A csehek ugyancsak villámrajtot vettek hazai pályán a lengyelek ellen, három perc alatt dolgoztak ki kétgólos előnyt és végül 3–1-re nyertek. Csereként kapott lehetőség...