Elárulta az MNB: 18 százalékkal drágultak a lakások egy év alatt, beavatkozás nélkül stagnálás jöhet
Idén az év egészében az új lakások száma 30 százalékkal 15 700-ra nőhet - mondta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) elnökségi ülésén szerdán Budapesten. Banai Ádám hozzátette, a magyar ingatlanpiacon 25-30 ezer újlakás átadását tartja elegendőnek. Az MNB országosan 17,7, a fővárosban 16,5 százalékos éves árnövekedést mért az első negyedévben - előlegezte meg Banai a július 24-én várható MNB-lakásárindexet.
