Országútis hírek külföldről: Drijver Bertold 21. a pontversenyben, Jonathan Milan világcsúcsa, Lennert van Eetveltté a királyszakasz

Drijver Bertold 21. lett a pályakerékpáros világbajnokság pontversenyében A harmadik nap programjának elejében kapott helyet a dániai világbajnokság első magyar érdekeltségű száma, a pontverseny. A 160 körös távon tízkörönként osztottak pontokat, a befutó dupla pontot ért. Rögtön az első részhajránál szerzett egy pontot Drijver Bertold, a továbbiakban azonban többnyire a mezőnyben tekert, nem volt benne körelőnyszerzési kísérletben, miközben az aktív, sok támadást hozó versenyen a riválisok sorra gyűjtötték a körelőnyért járó plusz húsz pontot. Drijver ráadásul egy körhátrányt is kapott (-20 pont), így két versenyzőt megelőzve a 21. helyen zárt. Az aranyérmet a szám aktuális Európa-bajnoki ezüstérmese, a spanyol Sebastián Mora szerezte meg azzal, hogy az utolsó hajrát megnyerve egy ponttal megelőzte az Európa-bajnok, a csapatüldözéses versenyben a dán sorral egy nappal korábban elsőként zárt Niklas Larsent – a bronzérem a holland Philip Heijnen nyakába került. A vb negyedik napján S...