Balszerencsés ütközés pecsételte meg Hideg Ádám eredményeit Valenciában

A Hungarian Motorsport Academy 16 éves versenyzője csaknem 40 fős mezőnyben versenyez a spanyol bajnokságban, ahol több mint 25 újonc – köztük Hideg Ádám – harcol a helyezésekért és a bajnoki pontokért. A kaposvári születésű pilóta a hétvégét értékelve elmondta, voltak jobb és rosszabb pillanatai az időmérőkön és a futamokon is, bár a szombati kvalifikáció elsülhetett volna jobban. „Volt egy kis probléma, ami miatt két-három perccel később tudtam kimenni a pályára, de úgy érzem, hogy ha az nincs, akkor a 14-15. hely környékére jók lettünk volna” – mondta Hideg Ádám. Hozzátette, a szombati futam jól indult, annak ellenére, hogy a pálya koszosabb oldaláról rajtolt. Sikerült feljönnie a 13. pozícióba, aztán viszont az első kanyarban az egyik riválisa hátulról nekiütközött, autójának hátsó szárnya letört, a felfüggesztés pedig elgörbült, így fel kellett adnia a viadalt. „Kár érte, mert a pontszerzés közelében voltunk és biztos vagyok benne, hogy a 13. helyezésnél rosszabb nem lett volna...