Konkoly Zsófia: „Extra volt számomra, hogy a családom, barátaim a helyszínen szurkoltak nekem!”

Először is: a magyar csapat legeredményesebb sportolója egy pécsi lány, Konkoly Zsófia lett a párizsi paralimpián! Vastaps, kalaplengetés, minden jár Zsófinak, mert tényleg csodálatos volt, amit produkált, és elképesztően nagy örömet szerzett a pécsi, baranyai, magyar sportszeretőknek. Az ötkarikás játékokat a 400 gyorson szerzett aranyéremmel indította, ezt követően 100 háton kilencedik lett, majd 200 vegyesen paralimpiai bajnoki címet nyert, 100 pillangón pedig a dobogó második fokára állhatott fel. – Nagyon jól vagyok, de kicsit furcsa érzés, hogy véget ért a paralimpia – mesélte lapunknak Zsófi Párizsból. – Próbáltam minden pillanatát megélni. Rengeteg edzés volt ezekben az eredményekben, rengeteg munka az uszodán kívül is, örülök, hogy ez a helyezéseimen, a teljesítményemen is meglátszott. Nagyon jó érzés volt versenyezni a paralimpián, az pedig extra volt számomra, hogy a családom, barátaim a helyszínen szurkoltak nekem! Jólesett, hogy a verseny után mindenkivel tudtam találko...