US Open – Szabalenka a női bajnok

US Open – Szabalenka a női bajnok Mészáros Richárd 2024. 09. 08., v - 08:35 A fehérorosz Arina Szabalenka nyerte a női egyest az amerikai nyílt teniszbajnokságon, mivel a szombati döntőben két szettben legyőzte a hazai kedvenc Jessica Pegulát, s ezzel megszerezte pályafutása harmadik Grand Slam-trófeáját. Arina Szabalenka (fehérorosz, 2.)–Jessica Pegula (amerikai, 6.) 7:5, 7:5 A fehérorosz favorit egymást követő második évben játszhatott döntőt a USTA Billie Jean King National Tennis Centerben, miután tavaly kikapott a hazai kedvenc Coco Gaufftól. Előzőleg a minszki születésű, Floridában élő Szabalenka két Grand Slamen diadalmaskodott: idén és tavaly is megnyerte az Australian Opent. Jessica Pegula – akinek édesapja az NFL-es Buffalo Bills és az NHL-es Buffalo Sabres milliárdos tulajdonosa – ugyanakkor élete első Grand Slam-döntőjére készülhetett, előzőleg csak a legjobb nyolcig jutott el a nagy tornákon. A szintén Floridában élő játékos eddig hat tornagyőzelmet ünnepelhetett, és 20...