Országútis hírek külföldről: Valter Attila a Vuelta legutóbbi szakaszáról, Pablo Castrillo újabb etapsikere, Ben O’Connor még mindig pirosban

Valter Attila: örülök, hogy ilyen jól sikerült zárni a második hetet A magyar bajnok Valter Attila a 17. helyen ért célba a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 15. szakaszán, mellyel öt pozíciót javított az összetettbeli helyezésén, és jelenleg a 29. helyen áll. A Team Visma Lease a Bike kerékpárosa a verseny királyszakasza után értékelt a közmédiának. – Durva volt az egész nap, ami várható volt, mert ez az egyik királyszakasza volt a Vueltának. Legendás ez a hegy, pedig nem sokszor szerepelt eddig a verseny repertoárjában. Korábban visszanéztem a 2012-es viadalt és nem jött meg kifejezetten a kedvem hozzá, de nagyon jól ment, örülök neki, hogy ilyen jól sikerült zárni a második hetet – mondta Valter Attila. – Az első hegyen, ahol már azt hittük, hogy elmegy a szökés és újra beindult a buli, ott úgy éreztem, hogy elég jól mozgok és jók a lábaim. Nagy wattokat mentünk, láttam a mezőnyön, hogy sorra hullanak ki nagyon erős emberek, én mégis azt éreztem, hogy végig ura vag...