- Fordítottak az olaszok, csak két magyar gól esett

3. negyed: az olaszok vezethették az első támadást, a emberhátrányukból még két perc vol hátra. Di Fulvio talált be hátrányból Vogel kapujába (4-3). Manhercz bombázott a kapufára, az ellentámadásnál Echenique lőtt mellé. Letelt az olaszok négyperces emberhátránya, Echenique egyenlített (4-4). Hárai ellen fújtak kontrát, a vezetésért támadtak az olaszok, de szabálytalankodtak. Varga lőtt el gyorsan egy szabaddobást, de blokkolták a próbálkozását. Zalánki lőtt, Del Lungo védett a negyed közepén. Echenique szerzett újabb gólt, először szereztek vezetést az olaszok (4-5). Időt kértek a magyarok 3:43 perccel a játékrész vége előtt. A magyarok két centerrel próbálkoztak, Fekete kezéről lesodorták a labdát a védők. Di Fulvio lövését Vogel tolta a kapu fölé. 2:35 perc volt hátra a dudaszóig. (Sport,férfi vízilabda,párizsi olimpia 2024)