A birkózó Losonczi Dávid kikapott az elődöntőben és a bronzéremért küzdhet

A birkózó Losonczi Dávid kikapott az elődöntőben és a bronzéremért küzdhet Mészáros Richárd 2024. 08. 07., sze - 20:17 A kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Losonczi Dávid az elődöntőben 3–1-re kikapott bolgár ellenfelétől, így csütörtökön a bronzéremért lép szőnyegre a párizsi olimpián. Losonczi Dávid olimpiai újoncként érkezett Párizsba, mégis egyértelműen a súlycsoport egyik legnagyobb favoritjának számított, miután a tavalyi világbajnokságot – utólag megkapott – arany-, a tavalyelőttit pedig bronzéremmel zárta. Délelőtt esélyeshez méltóan kezdett és a 82 kilóban világ-, illetve Európa-bajnok, 77 kilóban olimpiai harmadik azeri Rafig Huseynovot nagyon magabiztosan győzte le 5–2-re. A negyeddöntőben már lényegesen jobban megszenvedett a szerbek orosz származású klasszisa, az idei Eb-győztes Aleksandr Komarov ellen, akit hatalmas csatában, fordulatos meccsen múlt felül 2–2-re, később szerzett pontnak köszönhetően. A Komarov elleni mérkőzés után hosszabb p...