- Jön a hosszabbítás!

56-60. perc: Vámos lövését védte Bundsen, Füzi-Tóvízi lökte el ellenfelét, amiért két percre kiállították 4 perccel a vége előtt. Böde-Bíró védett, de a játékvezetők büntetőt ítéltek, Hagman belőtte (27-28), Simon egyenlített 2:47 perccel a vége előtt (28-28). Löfqist ellen fújtak belemenést, kevesebb két perccel a vége előtt a magyarok támadtak, Simon kezéből kipattant a labda. Hét a hat ellen támadtak a svédek, de lépéshibát követtek el, 40 másodperccel a vége előtt időt kért a magyar kapitány. Elindult a figura, Vámos lőtt gólt 15 másodperccel a vége előtt (29-28), időt kértek a svédek. Koppang 5 másodperccel a vége előtt betalált (29-29), letelt a rendes játékidő. Jön a hosszabbítás. (Sport,női kézilabda,párizsi olimpia 2024)