Most, M1RA hétvége

A magyar M1RA versenycsapat több osztályban indította fiatal pilótáit a csehországi Most pályán, ahol legifjabb tagjuk, a 14 éves Pintér Zyombor megszerezte első nemzetközi győzelmét a Swift Cup Europe-ban. Az időmérő megnyerése után Zsombi nagy versenyt futott, több csatából győztesen jött ki. Az év eleje óta M1RA csapattag Pintér Zsombor fejlődése és kitartása láthatóan töretlen. A második helyen Csermely Móric - a nemzetközi értékelés éllovasa - érkezett Hartmann Balázst megelőzve. A M1RA másik tini pilótája, Csuzi Márton 10. helyen végzett, az 1.6-os kategóriában pedig Csuti Zoltán motorhiba miatt kénytelen volt feladni a versenyt. A második futamot a lengyel Fabian Dybionka nyerte, Csermely Móric és Pintér Zsombor előtt. Az 1.6-os kategóriában szintén lengyel győzelem született, Maciej Szubczynski ért elsőként célba. Csermely Móric nyerte a harmadik futamot Csehországban, Oskar Marszalkowski és Fabian Dybionka előtt. Az 1.6-os kategóriában Maciej Szubczynski-t intették le elsők...