Fantasztikusan küzdöttek a magyarok, de a franciák nyertek és jutottak tovább

56-60. perc: Fabregas maradt egyedül, és gólt szerzett négy perccel a vége előtt (19-23). Imre hetesből talált a kapuba (20-23) 3:33 perccel a vége előtt. Remili szerzett gólt (20-24), 3:16 van hátra, innen csoda kellene a fordításhoz. Ancsin lövése a felső lécről pattant fölé, 2:40 perccel a vége előtt elkezdett ünnepelni a francia közönség. Ancsin lövését védte Gerard 1:30-cal a vége előtt. Lékai lövését blokkolták fél perccel a vége előtt, ez volt a mérkőzés utolsó jelenete, utána a franciák hagyták lepörögni az órát. Franciaország 24-20-ra nyert, és Németországgal találkozik a negyeddöntőben. A magyar válogatott hiába tett meg minden tőle telhetőt, elbúcsúzott az olimpiától. (Sport,férfi kézilabda,párizsi olimpia 2024)