Kitettek magukért a pécsi-orfűi kajakosok a vidékbajnokságon!

A második maratoni Eb- és vb-válogatót Győrben rendezték meg, és ezúttal is ott volt a mezőnyben a PKKC kiválósága, Szmrtyka Hannah Sára, aki az MTK-s Horváth Majával állt rajthoz. A maratoni országos bajnoksághoz hasonlóan nagyszerű versenyzéssel most is az előkelő harmadik helyen ért célba a Szmrtyka–Horváth páros. A közelmúltban megrendezett vidékbajnokságon sokan képviselték az orfűi klubot, ráadásul nagyon eredményesek is voltak, ami jó előjel a közelgő országos bajnokságok előtt. A PKKC sportolói összesen tizenkét érmet szereztek, a kölyök korosztályban 2000 méteren a Gerencsér Botond és Pintér Csaba alkotta páros az első helyen ért célba. – Elég kemény verseny volt, alaposan kieveztük magunkat – mesélte a 13 éves Botond. – Jól felkészültünk, ezért számítottunk is a jó eredményre. Bejött a taktikánk, egy erős rajt után ezer, ezerötszáz méteren, valamint a finisnél is indítottunk egyet, amivel nem tudtak lépést tartani a többiek. Rövidebb távon, ezer méteren ötödik helyen végez...