Foci-Eb: A spanyolok hosszabbítás után kiejtették a németeket

Foci-Eb: A spanyolok hosszabbítás után kiejtették a németeket Mészáros Richárd 2024. 07. 06., szo - 00:35 A spanyol labdarúgó-válogatott hosszabbítás után, a 119. percben fejelt góllal 2–1-re legyőzte a házigazda német csapatot az Európa-bajnokság első, pénteki negyeddöntőjében. A három végső diadallal holtversenyben csúcstartó két csapat közül a spanyol szerzett vezetést a második félidő elején Dani Olmo pontos lövésével, a magyarok csoportjából továbbjutott hazaiak pedig egy másik cserejátékos, Florian Wirtz kapufás találatával egyenlítettek a rendes játékidő hajrájában. A rendkívül színvonalas és lüktető meccset aztán Mikel Merino okos és pontos fejese döntötte el. Spanyolország–Németország 2–1 (0–0, 1–1, 1–1) – hosszabbítás után Stuttgart, MHP Aréna, 54 000 néző, v.: Anthony Taylor (angol) gólszerzők: Olmo (51.), Merino (119.), illetve Wirtz (89.) piros lap: Carvajal (126.) sárga lap: Le Normand (29.), Ferran Torres (74.), Unai Simon (82.), Carvajal (100., 126.), Rodri (110.), M...