Az Aranycsapat 70 éve vesztette el a berni vb-döntőt

Az Aranycsapat 70 éve vesztette el a berni vb-döntőt Balaskó Réka 2024. 07. 03., sze - 08:46 Hetven éve, 1954. július 4-én szenvedett 3-2-es vereséget a svájci labdarúgó-világbajnokság Bernben rendezett döntőjében a toronymagas esélyes magyar Aranycsapat a Német Szövetségi Köztársaság válogatottjától. Mind a mai napig nincs megnyugtató válasz arra a kérdésre, miképpen történhetett meg, hogy a magyar csapat, amely 1950 óta nem szenvedett vereséget nemzetközileg jegyzett mérkőzésen, a csoportmérkőzések során pedig 8-3-ra győzte le az NSZK-t, hogyan maradhatott alul a döntőben. Ráadásul úgy, hogy Puskás és Czibor góljaival a 9. percben már 2-0-ra vezetett, bár a németek tíz perccel később már egyenlítettek, a győztes gólt pedig a második félidő 39. percében Helmut Rahn szerezte. A 2014. június 13-án elhunyt Grosics Gyula, az Aranycsapat kapusa húsz esztendeje, a vb-döntő ötvenedik évfordulóján így emlékezett: „Még most sem tudok megbékélni a történtekkel. Óriási csalódás volt, nemcsak ...