Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Pikes Peak, halálos felhőfutamokkal

Nincsenek bukóterek és védőkorlátok a kanyarok mellett, az erdős lankás rész utáni sziklás szakaszoknál a többszáz méteres meredélyek keselyűként lesik a lehullókat. Ez a legendás hegyi felfutó verseny, mely idősebb, mint a legtöbb márka. A felhők fölötti Pikes Peak hegyet minden évben megostromolják az autósok, motorosok, mert egy igazi klasszikus hegyi felfutó verseny, ahol csak az idővel versenyeznek a pilóták. A megszállottak egyenként száguldanak a csúcsig, miközben nem félnek a szakadékok széli úton. Induláskor még nyoma sem volt az eszeveszett száguldásnak. Gőzgéppel indult, két denveri fiatalember ötleteként, Yont és Felker 1901 augusztus 12-én kilenc óra alatt ért fel gőzvontatójával a Pikes Peak csúcsára, a versenysorozat egyre gyorsabb lett. Az első felhő-futam győztese és minden idők legfiatalabb bajnoka a washingtoni Rea Lentz volt, aki 22 évesen 20 perc és 55.6 másodperc alatt tette meg a húsz kilométeres és 156 kanyarral tarkított távot Roman Demon Special típusú auto...