Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Gólok nélkül kezdett a DAC

Gólok nélkül kezdett a DAC Elek Zoltán 2024. 06. 30., v - 15:49 0:0-s döntetlennel zárult a DAC labdarúócsapata nyári felkészülésének első mérkőzése, amelyen szombat délután a bécsi Austria ellen léptek pályára, a Generali-Arena közvetlen szomszédságában fekvő edzőpályán. Xisco Munoz vezetőedző két eltérő tizenegyet küldött pályára, mindkettő egy félidőt játszott. Matej Trusa a múlt héten megrántotta az oldalsó térdszalagját, 10-14 napos kihagyás vár rá. Rajta kívül ugyancsak sérülés miatt hiányzott a sárga-kékektől Bartol Barisic, Balogh Norbert és Konrad Gruszkowski is. Bemutatkozhatott ellenben Tuboly Máté, az akadémia 15 éves tehetsége, Bősze Levente és a 17 éves Lami Ádám, valamint a Somorjáról érkező brazil, Fellipe Vieira Cardoso. A rekkenő hőségben lejátszott első félidőben a hazaiak jegyeztek több lövési kísérletet, ám Popovicsot igazán csak Fischer közeli lökete tette próbára a 42. percben. Röviddel előtte hazai kollégája is bemutatott egy bravúrt, aki Tuboly fejesét ütött...