Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

A Mecsekről Amerika egyik leghíresebb 331 km-es versenyére jutott Nedjalkov Balázs

Összesen 223 induló állt rajthoz Amerika egyik legismertebb versenyén, ahol 105 óra alatt kell teljesíteni 331 km-t, mindezt 2000 méteres magasságban a Tahoe-tó körül. A pécsi Nedjalkov Balázs jócskán a szintidőn belül, 3 nap alatt teljesítette a távot. A férfiak között 12.-ként ért célba. A három magyar közül pedig pedig elsőként. A szintidő 103 óra volt, a pécsi futó 72 óra 51 perc alatt teljesítette Hogy jutottál ki erre a versenyre és egyáltalán miért vágtál neki? - tettem fel Nedinek (a futók és barátok így ismerik - a szerk.) az első kérdést. - Amerika a terepfutás őshazája. Nem véletlen innen indult a mountain bike-ozás. Itt már 45-50 éve is volt szélsőséges körülmények között versenyzés. Egyszerűen ez a kultúra felkeltette az érdeklődésemet és valami isteni csoda, hogy bejutottam a nevezők közé - mondja Nedi, akit kisorsoltak a három magyarral együtt. “Egy éve neveztünk, januárban kezdtem edzeni a Mecseken és Tüskésréten” A Tubesről a Tahoe-tóhoz - Akármilyen hihetetlennek t...