EURO-2024 – Az albánok a 95. percben mentettek pontot a horvátok ellen

EURO-2024 – Az albánok a 95. percben mentettek pontot a horvátok ellen Kulcsár Péter 2024. 06. 19., sze - 17:19 Albánia a 95. percben szerzett góllal 2-2-es döntetlent játszott Horvátországgal a németországi labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, szerdán. Mindkét gárda vereséggel kezdte a tornát, a horvátok 3-0-ra kaptak ki a spanyoloktól, míg az albánok - akik Eb-csúcsot jelentő 23 másodperc után már vezettek az olaszokkal szemben - 2-1-re maradtak alul, így a továbbjutás szempontjából döntő jelentőséggel bírt a mostani ütközet. A horvátoknál három, a riválisnál két csere volt a kezdőcsapatban, és előbbiek kezdtek vehemensebben. Ennek ellenére váratlanul megszerezték a vezetést az albánok Laci szép fejesével. A horvátok hiába birtokolták többet a labdát, az ellenfél kontrákból pillanatok alatt helyzetbe került, és Livakovicnak kétszer bravúrra is szüksége volt, hogy ne nőjön a különbség. A második félidőben egyre nyomasztóbb fölényben futballozott Horvátors...