Újoncként egyetlen lépésre vannak az ötödik helytől a pécsi fiúk!

Várható volt, hogy ha már eljutott idáig ez a két csapat, mindent meg fog tenni az ötödik helyért. A párharc első meccsén mindez beigazolódott, nagy csatát vívott egymással az NKA Universitas Pécs és a Budapesti Honvéd. Az első félidőben sok volt a hiba, nagyon sok dobás kimaradt, de miután mindkét oldalon sok volt a pontatlanság, a nagyszünetben minimális volt a különbség (36-35). A folytatásban is szoros, kiélezett meccset vívtak a felek, de rendre egy picivel a pécsi fiúk jártak előrébb, nem engedték ki a kezükből az irányítást. Jól tették! A hajrá így is rendkívül izgalmas volt, a 39. percben például 71-71-et mutatott az eredményjelző, de a hátralévő időben Csirke Ferenc együttese volt a jobb, így végül 81-76-ra győzött. Mindez azt jelenti, hogy az élvonalban újonc pécsi csapat mindössze egyetlen lépésre van az ötödik helytől, ami nagy bravúr lenne – ha győz csütörtökön Budapesten, már le is zárta a Honvéd elleni párharcot! Csirke Ferenc: – Gratulálok a csapatomnak, egyben gratu...