Vége a negyeddöntőnek a pécsi fiúk számára, jobb volt a kupagyőztes

Nagyon fájó volt a negyeddöntős párharc második mérkőzésén elszenvedett vereség, amikor a pécsi fiúk nem sokkal a vége előtt még három ponttal vezettek a Szolnok ellen, ám a végén egyetlen ponttal kikaptak. Az állás így már 2-0 volt az Olaj javára, amely a harmadik csatán, saját otthonában ma el is dönthette a négy közé jutást. El is döntötte. Bár Csirke Ferenc együttese kikapott, csak dicsérni lehet az NKA Universitas Pécset, mert derekasan helytállt, alaposan megdolgoztatta a hazaiakat. Látszott Kovács Péteréken, hogy hittek a bravúrban: jól kezdtek, a nagyszünetben csak hárompontos hátrányban voltak (47-44), sőt, az utolsó negyed előtt is reális esélyük volt a győzelemre (70-65). Az utolsó felvonás azonban már abszolút a szolnokiaké volt, akik végül magabiztosan, 99-80-ra győztek, így 3-0-val megnyerték a negyeddöntős párharcot. A pécsi csapat így újonc létére bejutott a legjobb nyolc közé, ami nagy bravúr, de az elődöntőt nem tudta elérni – a folytatásban az 5-8. helyért játszha...