Bajnokok Ligája – Kikapott Madridban a Leipzig

Bajnokok Ligája – Kikapott Madridban a Leipzig Mészáros Richárd 2024. 09. 20., p - 09:09 A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 2–1-es vereséget szenvedett csütörtökön az Atlético Madrid vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája új rendszerű alapszakaszában. A német együttes korán vezetést szerzett, de a többnyire fölényben futballozó spanyolok világbajnok francia csatára, Antoine Griezmann még a szünet előtt egyenlített. Térfélcserét követően sokáig jól tartotta magát a Leipzig, azonban a rendes játékidő utolsó percében az Atlético megszerezte a három pontot érő gólt. A lipcseiek két magyar válogatott játkosa végig a pályán volt. A játéknap meglepetését a Monaco szolgáltatta, ugyanis a hercegségbeli csapat legyőzte az FC Barcelonát. A váratlan eredményhez nagy mértékben hozzájárult, hogy a katalánok Eric Garcia korai kiállítása miatt több mint nyolcvan percet emberhátrányban voltak. A Monaco első góljára még tudtak válaszolni az első félidőben, de a másodikra már nem...