Nemzetek Ligája – Ronaldo 900. góljával nyertek a portugálok

Nemzetek Ligája – Ronaldo 900. góljával nyertek a portugálok Mészáros Richárd 2024. 09. 06., p - 09:14 Az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo profi pályafutásának 900. gólja 2–1-es győzelmet ért a portugál labdarúgó-válogatottnak a vendég horvátok ellen a Nemzetek Ligája A divíziójának csütörtöki első fordulós mérkőzésén. A 39 éves támadó a 34. percben volt eredményes a lisszaboni meccsen, s ez volt a 213. válogatott találkozóján a 131. gólja. Ronaldo találatával már kétgólos volt a portugálok előnye, s bár Diogo Dalot még a szünet előtt a saját kapujába talált be, a folytatásban az állás már nem változott. Az Európa-bajnok spanyolok Belgrádban gól nélküli döntetlent játszottak a szerbekkel, míg a lengyelek a 97. percben, büntetőből szerzett találattal nyertek 3–2-re a skótok vendégeként. Svájc kétgólos vereséget szenvedett Dániában, San Marino pedig több mint 20 év után győzött újra, és története során először tétmeccsen, miután Nicko Sensoli 53. percben szerzett találatával 1–0...