US Open – Fucsovics Márton feladta első fordulós meccsét

US Open – Fucsovics Márton feladta első fordulós meccsét Mészáros Richárd 2024. 08. 27., k - 09:24 Fucsovics Márton a negyedik szettben feladta mérkőzését hétfőn az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában. A világranglistán 81. játékos az év utolsó Grand Slam-tornájának a nyitónapján a 32. kiemelt Jiri Leheckával került szembe, pályafutása során másodszor. Korábbi egyetlen találkozójukra Dubajban került sor februárban, akkor a cseh rivális 6:4, 3:6, 7:5-re győzött. A 32 éves magyar a párizsi olimpia után – melynek nyitókörében kikapott a 22-szeres GS-bajnok Rafael Nadaltól – állt át kemény pályára, és a felvezető tornákon Cincinnatiben és Winston-Salemben is egy-egy mérkőzést tudott nyerni. A tíz évvel fiatalabb Lehecka májusban hátproblémák miatt kidőlt, és három hónapos kényszerpihenő után tért vissza Cincinnatiben, ahol megverte a top 5-ös Danyiil Medvegyevet is. Második csatájukat a USTA Billie Jean King National Tennis Center 6-os pályáján vívták, és Fucsovicsnak egybő...