Megvan a somorjaiak első győzelme

Megvan a somorjaiak első győzelme Orosky Tamás 2024. 08. 11., v - 18:44 A tikkasztó hőségben a somorjai STK a Monacobet fociliga 3. fordulójában 2:0-ra legyőzte a Pohronie csapatát. A hazaiak minkét gólját a nyáron érkezett ukrán játékosok érték el. Míg a vendégek, akik kapujában a somorjai klub neveltje, Matej Jurička állt, az első két fordulóban győztek, a somorjaiak csak egy pontot szereztek. Az STK játékosai tudták, hogy vasárnap délelőtt mindenképpen győzniük kell. A vendégek jó játékerőt képviseltek, de a somorjaiak az egész meccsen jobbak voltak. Előbb Makszim Puktejev hagyott ki egy ordító helyzetet, azonban még az első negyedóra végén egy gyönyörű támadás végén Roman Plus volt eredményes. A garamszetkeresztiek főleg a jobb oldalon Adam Horváth gyorsaságát próbálták kihasználni, de az STK mezében a védelem bal oldalán a brazíl Modesto szinte verhetetlen volt. A kilencven perc alatt a foci őshazájából érkezett játékos nem csak hátul, hanem elöl is remek volt. Ha így folytatja...