Továbbra is akadozik a játék, elszántan küzdenek a magyarok

3. negyed: a harmadik ráúszásnál első alkalommal a magyaroké lett a labda. Emberelőnybe kerültek a magyarok, húzásból Zalánki bejátszását Varga továbbította a hálóba (4-4). Irving lövése után a felső kapufáról pattant fölé a labda. Manhercz lőtt éles szögből, Weinberg kezéről a kapu mellé pattant a labda. Sarokdobás után Manhercz a kapufát találta el. Vígvári pattintós lövésével először szereztek vezetést a magyarok a meccsen a 4. percben (5-4). Zalánki csípett el egy átadást, Fekete lőtte el a labdát a blokk mellett, de Weinberg ismét hárított, 16 lövésből 11-et kivédett az amerikai kapus. Az ellentámadásból Hallock talált a kapuba (5-5). Vámos lövése szállt a kapu mellé, Irving pedig váratlan távoli lövésből szerzett megint vezetést az amerikaiaknak (5-6). Zalánki veszített labdát 2:16 perccel a dudaszó előtt, az amerikai támadásból nem lett gólt. Már csak 1:56 perc volt hátra, amikor időt kért Varga Zsolt. A szakember koncentrált védekezést kért játékosaitól. (Sport,férfi vízilab...