Fiatal párkányi bajnokok aranyérmei

Fiatal párkányi bajnokok aranyérmei Kulcsár Péter 2024. 08. 10., szo - 18:23 Párkány Augusztus hatodika és nyolcadika közt rendezték meg Pozsonyban a rövid távú gyorsasági kajakozás szlovákiai bajnokságát, ahol a párkányi klubok remekül szerepeltek. Vágvölgyi Marcell két aranyérmet is szerzett, Nágel Ádám pedig szintén aranyéremmel tért haza a szezon legfontosabb viadaláról. Az idényben három bajnokság is van, de számunkra ez a legfontosabb verseny – közölte lapunkkal Tomáš Janoštiak, a Danubian sportklub kenusainak vezetője. Ez volt az a viadal, ahol a klub történetében először 13 érmet szereztünk. A 11 éves fiúk közt szlovákiai bajnok lett klubtagunk, Nágel Ádám, aki életében először nyert aranyérmet. Szekér Márk 2 ezüstérmet szerzett, Bognár Lili pedig a juniorok közt szintén ezüstérmes lett, továbbá sok bronzérmet is szereztünk. Az időjárás idén kedvezőbb volt, tavaly például három napig esett az eső, idén szél volt, de sokkal jobbak voltak a körülmények – mondta Janoštiak. Nág...