Csipes Tamara ezüstérmes kajak egyes 500 méteren!

Csipes Tamara ezüstérmet nyert a női kajakosok 500 méteres versenyében a párizsi olimpián. A döntő másik magyar résztvevője, Gazsó Alida Dóra hatodik lett. Csipes a rajtból nagyon jól jött el, az élre állt, 250 méternél vezetett a címvédő Lisa Carrington előtt, az új-zélandi kajakos azonban jobban bírta a hajrát és ő győzött. Nyolcadik olimpiai aranyával beérte a sportág eddig abszolút csúcstartóját, a német Birgit Fischert. A harmadik helyre a dán Emma Jörgensen futott be, Gazsó pedig, aki a mezőnyben jött végig a pályán, hatodik lett. A két magyar előzőleg négyesben harmadik, párosban második volt. Csipes Tamara a magyar küldöttség 16. […] A Csipes Tamara ezüstérmes kajak egyes 500 méteren! nevű cikk a Körös Hírcentrumon jelent meg.