Párizs 2024 – Spanyol sikerrel rajtolt a labdarúgótorna

Párizs 2024 – Spanyol sikerrel rajtolt a labdarúgótorna Mészáros Richárd 2024. 07. 24., sze - 17:16 Két nagy esélyes, az argentin és a spanyol válogatott közül előbbi meglepetésre csak döntetlent játszott Marokkó csapatával szerdán a párizsi olimpia férfi labdarúgótornájának nyitányán. Az afrikaiaknál Szofiane Rahimi duplázott, a dél-amerikaiaknak pedig sokáig csak a szépítésre futotta erejükből, de a 15 percesre (!) tervezett hosszabbítás után, a 106. percben Cristian Medina közeli fejesével végül úgy egyenlítettek, hogy előtte két kapufát is elértek. A spanyolok is megszenvedtek a nyitómeccsükön az üzbégekkel a Parc de Princes-ben, de ők Sergio Gómez kihagyott tizenegyese ellenére is nyerni tudtak. A négy csoportból az első kettő jut a negyeddöntőbe. B csoport: Argentína–Marokkó 2–2 (0–2) C csoport: Spanyolország–Üzbegisztán 2–1 (1–1)