Foci-Eb: Jön a 2016-os döntő „visszavágója”, Ronaldo Mbappé ellen

Foci-Eb: Jön a 2016-os döntő „visszavágója”, Ronaldo Mbappé ellen Mészáros Richárd 2024. 07. 04., cs - 10:42 A 2016-os döntő szereposztásában Portugália–Franciaország negyeddöntőt rendeznek pénteken este a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon, Hamburgban. A mérkőzés a generációk csatájának is nevezhető az egyik oldalon Cristiano Ronaldóval, a másikon Kylian Mbappével. A nyolc évvel ezelőtti finálét – Párizs mellett, Saint-Denisben – a portugálok nyerték 1–0-ra Eder hosszabbításban szerzett góljával annak ellenére, hogy csapatkapitányukat, Ronaldót már a 25. percben elvesztették sérülés miatt. A mostani összecsapást mindkét csapat úgy várja, hogy támadásban eddig nem igazán jeleskedett, négy meccsen a portugálok ötször, a franciák pedig mindössze háromszor találtak be – előbbiek 11-es párbaj után, míg utóbbiak egy öngóllal jutottak túl a nyolcaddöntőn. A franciák ugyanakkor eddig csupán egy gólt kaptak, azt is büntetőből. A két csapat minősége ezzel együtt nem lehet vita tárgya,...