Foci-Eb: Kikapott a szlovák válogatott Ukrajnától

Foci-Eb: Kikapott a szlovák válogatott Ukrajnától Kulcsár Péter 2024. 06. 21., p - 16:59 Az ukrán válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a szlovák csapatot a németországi labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjának második fordulójában, pénteken. A mérkőzés elején a továbbjutásért játszó szlovákoknak adódtak komoly lehetőségeik, Anatolij Trubinnak pedig kétszer is nagyot kellett védenie, de a 17. percben már ő sem tudott segíteni. A tornát vereséggel kezdő ukránok rákapcsoltak, és a 34. percben csak a kapufa akadályozta meg őket az egyenlítésben. A fordulás után is támadásban maradtak az ukránok, és viszonylag hamar betaláltak. A fölényük továbbra is kitartott, előbb ismét a kapufát találták el, majd a 80. percben Roman Jaremcsuk szép labdaátvételét és villanását követően már náluk volt az előny. A hajrában a szlovákok próbáltak egyenlíteni, de újabb találat nem született. A két csapat most találkozott először világversenyen, korábban háromszor az ukránok, kétszer a szlovákok ...