Országútis hírek külföldről: UAE dominancia a Svájci Körön, búcsúzik Cesare Bendetti, Paul Magnier világbajnok lenne

Ismét tarolt az UAE Team Emirates a Svájci Körversenyen Egy nappal azután, hogy Adam Yates és Joao Almeida kettőse az első két helyen zárt a Svájci Körverseny ötödik szakaszán, az UAE Team Emirates csapata egy fordított koreográfiát kivitelezve nyerte a WorldTour-viadal hatodik etapját. Ulrichen és Blatten között 42 és fél kilométer várt a mezőnyre, a penzum végén az 5,8 kilométer hosszú és 8,8%-os hegyi befutóval. A sárga trikós csapata ezúttal is kontroll alatt tartotta a történteket, Almeida nyert Yates előtt, míg harmadikként a dán Mattias Skjelmose (Lidl-Trek) ért célba. A mezőny egyetlen magyar kerékpárosa Valter Attila a 38. ( 3:29) lett. Az összetettben Yates huszonhét másodperccel vezet Almeida előtt, Valter a 36. ( 17:15). – Ez volt az egyik legrövidebb mezőnyszakasz, amit valaha is teljesítettem a pályafutásom során, s éppen ezért viszonylag nagy tempóban kezdtünk – vélekedett a célba érkezést követően Almeida. – Jó erőben éreztem magam és a csapat is nagyszerű munkát vég...