La Liga – A Real Madrid nyerte az El Clásicót

La Liga – A Real Madrid nyerte az El Clásicót Mészáros Richárd 2024. 04. 21., v - 23:57 A Real Madrid házigazdaként 3–2-re legyőzte a címvédő Barcelonát a spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnap esti rangadóján. Már a kezdés előtt megdőlt egy El Clásico-rekord, ugyanis korábban soha nem volt akkora korkülönbség a két csapat egy-egy kezdőjátékosa között, mint most, ugyanis Luka Modric már 21 éves és 307 napos volt, amikor Lamine Yamal megszületett. Andreas Christensen a hatodik percben egy szöglet után a hálóba fejelt, ezzel a vendég katalánok szereztek vezetést, majd Vinicius Junior büntetőből egyenlített. A 28. percben Yamal találatát a játékvezető érvénytelenítette, mert a videobíró szerint a labda nem haladt át teljes terjedelmével a gólvonalon. A szünetben döntetlen volt az állás, majd Fermin López a kapusról kipattanó labdát az öt és feles vonaláról a hálóba lőtte, ezzel ismét a Barcelona állt jobban. Négy perccel később Lucas Vázquez, a 91. percben pedig Jude Bel...