Országútis hírek külföldről: Valent Márk kiváló helyről várja az Isztriai Kör zárását, Vingegaard remek formában, az utolsó szakasz dönt a Nizzán

Istrian Spring Trophy: Noa Isidore nyert a Motovunon, Valent Márk megjött kilencedikként A királyszakaszával folytatódott a 2.2-es besorolású Istrian Spring Trophy, amely Novigrad és a Motovun hegyi befutója között vezetett. A dimbes-dombos penzum még két további kategorizált emelkedővel nehezítette a kerékpárosok előrehaladását. Az etapot végül a francia Noa Isidore (Decathlon AG2R La Mondiale Development Team) nyerte a holland Darren van Bekkum (Team Visma Lease a Bike Development Team) és a brit Tomos Pattinson (Team Visma Lease a Bike Development Team) előtt. Ami a viadalon részvevő magyarokat illeti, Valent Márk (Team MBH Bank Colpack Ballan) mindössze hat másodperc hátránnyal ez előkelő kilencedik helyen zárt, miközben Peák Barnabás (Adria Mobil) a 71. ( 4:45), Lepold Zoltán (Team MBH Bank Colpack Ballan) pedig a 77. ( 6:36) lett, sajnos Pápai Ádám (Lotus Team) nem ért célba. A megmérettetés Pazin és Umag között egy 118 kilométeres etappal zárul – Valent Márk az UCI-pontokat...