Megint karnyújtásnyira voltak a pécsi fiúk a győzelemtől!

Az utóbbi hetek formája alapján esélyesebbnek tűnt a házigazda Atomerőmű SE, hiszen hat bajnokiból ötöt megnyertek a paksiak, míg az NKA Universitas Pécs zsinórban három vereséggel a háta mögött ugrott neki ennek a mérkőzésnek. Ugyanakkor mindenki tisztában volt vele, hogy ebben a mezőnyben szinte bárki bárkit megverhet, vagyis jó játékkal lesz sansz a sikerre idegenben is. Így is történt: hajszálnyira voltak a győzelemtől a pécsi srácok! A nagyszünetben ugyan kilenc ponttal vezettek a paksiak (44-35), ám a harmadik negyedben csodálatosan játszottak Scherer Bálinték, akik fordítottak, így az utolsó felvonásnak 61-64-ről mentek neki a csapatok. A 37. percben még 74-72-re a vendégek vezettek, s bizony meg is nyerhették volna a mérkőzést, hiszen néhány másodperccel a vége előtt támadhattak a győzelemért, ám 80-79-es állásnál, amikor jó lett volna egy fault, vagy egy szimpla dupla, Manjgafic beleállt egy távoliba, amit elhibázott – ezzel elúszott a meccs. Ha ez lett volna az első ilyen ...