Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Országútis hírek külföldről: elrajtolt a női Vuelta, új mezben indul a Girón az Israel, Sören Kragh Andersen nagy győzelme

Elrajtolt a női Vuelta, a Team SD Worx ötödik lett csapatidőfutamon A magyar bajnok Vas Kata Blankát is a soraiban tudó Team SD Worx az ötödik helyen zárta a Vuelta női országúti kerékpáros-körverseny nyitó etapját. A 14,5 kilométeres távnak hárompercenként vágott neki a huszonhárom résztvevő csapat a sókitermeléséről ismert délkelet-spanyolországi üdülővárosban, Torreviejában. A holland egylet a számban olimpiai és világbajnoki ezüstérmes svájci Marlen Reusser vezetésével 18 perc 17 másodperc alatt, 47,584 kilométer/órás átlagsebességgel teljesítette a távot, tizennégy másodperc lemaradással a győztes Jumbo-Visma mögött. Vas ezzel 21. az összetettben, amelynek élén a brit Anna Henderson áll. Az összetett legnagyobb esélyesei szempontjából nem alakultak ki nagy különbségek, a Team SD Worx parádés tavaszt futó kapitánya, a holland Demi Vollering hátránya két másodperc a Movistar első embere, az elmúlt két Vueltán diadalmaskodó honfitársa, Annemiek van Vleuten mögött. Utóbbi tavaly vi...