Leverkusen-győzelem a Puskás Arénában, a Ferencváros elbúcsúzott Európától

Leverkusen-győzelem a Puskás Arénában, a Ferencváros elbúcsúzott Európától Lencsés Zoltán 2023. 03. 16., cs - 22:23 Véget ért az európai kupaszereplés a Ferencváros labdarúgócsapata számára. A zöld-fehérek 2:0-ra kikaptak a nyolcaddöntő visszavágóján a Leverkusentől, így 4:0-s összesítéssel búcsúztak az Európa-liga küzdelmeitől. A Leverkusen rögtön a 3. percben kihasználta a Ferencváros védelmében keletkezett hatalmas rést, és az elfutó Diaby lapos lövésével előnybe került. A zöld-fehérek ezzel még nehezebb helyzetbe kerültek, hiszen három gólra volt szükségük a hosszabbításhoz. De a 10. perc környékére már sikerült mezőnyfölényt kialakítania a magyar bajnoknak, és helyzeteket is kidolgozott: a 23. percben Gojak előtt hatalmas ziccer adódott az egyenlítésre, de csak Hradeckybe lőtte a labdát. Fél óra elteltével a Leverkusen kiegyenlítettebbé tette a játékot, de a 39. percben újabb hatalmas lehetőség adódott a Fradi előtt, Traoré blokkolt lövése a felső lécen végezte. A félidő utolsó...