Australian Open – Szabalenka a női bajnok

Australian Open – Szabalenka a női bajnok Mészáros Richárd 2023. 01. 28., szo - 12:44 A fehérorosz Arina Szabalenka nyerte meg a női egyes küzdelmeit az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, mivel a szombati döntőben szetthátrányból fordítva legyőzte a kazah Jelena Ribakinát. A világranglistán 5. Szabalenka csütörtökön már a negyedik Grand Slam-elődöntőjében lépett pályára, de csak először nyert a lengyel Magda Linette-et búcsúztatva, így pályafutása első GS-fináléjában szerepelt. A 24 éves játékos az idén diadalmaskodott az adelaide-i felvezető tornán, 10-0-s győzelmi mérleggel büszkélkedhetett úgy, hogy ebben az évben még nem bukott szettet. A 2021-ben párosban Australian Open-győztes fehérorosz teniszező lehetett az első GS-bajnok, aki semleges színekben ér fel a csúcsra, miután a WTA az ukrajnai háború miatt kitiltotta az orosz és fehérorosz jelképeket a viadalokról. A 23 éves Ribakinát csak a 22. helyen emelték ki az ausztrál szervezők, ami annak tudható be, hogy tavaly a wimbledon...