Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Ennyi volt, vége a dalnak: kizúgott a PVSK férfi kosárcsapata az élvonalból

Sejteni lehetett, hogy ez lesz a vége! Sőt, ez több volt, mint sejtés. Amikor a középszakasz alsóházában a PVSK-Veolia senkit sem tudott megelőzni, emiatt az utolsó helyről kellett kezdenie a Paks elleni playoutot, az már előrevetítette, hogy ennek csúnya vége lesz. A pécsiek ugyanis így pályahátrányból kezdhették meg a párharcot, aminek első meccsét annak rendje és módja szerint közel húsz ponttal elbukták idegenben (95-77). Jöhetett a hazai bajnoki, amelyen az életben maradásért küzdöttek Bíró Olivérék, s ezt a mérkőzést hatalmas csatában 73-71-re meg is nyerték, így legalább a harmadik felvonást kiharcolták. És itt elérkeztünk a szombat estéhez! Ha ez a pécsi csapat az egész szezon során így harcolt volna, mint most Pakson, akkor garantáltan nem esik ki. A nagyszünetben csak egyetlen ponttal, 35-34-re vezettek a hazaiak, akiken legalább akkora nyomás volt, mint a pécsieken. A harmadik negyedben aztán meglépett a Paks, 15 ponttal (62-47) is vezetett, s ezzel gyakorlatilag megválto...