Bajnokok Ligája – Szoboszlai gólt lőtt, a Liverpool rangadót nyert

Bajnokok Ligája – Szoboszlai gólt lőtt, a Liverpool rangadót nyert Mészáros Richárd 2024. 09. 18., sze - 09:14 A Liverpool többek között Szoboszlai Dominik góljával 3–1-re győzött az AC Milan vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája új rendszerű alapszakaszának első játéknapján. A liverpooliak rosszul kezdték a milánói rangadót, a hazaiak már a harmadik percen vezetéshez jutottak, de tíz perc után átvették az irányítást az angolok, és még a szünet előtt – két pontrúgás után – két fejessel fordítottak. A második félidőben is nagy fölényben játszott Arne Slot csapata, amely a három pont sorsát a 67. percben döntötte el, amikor Szoboszlai gyönyörűen indította Gakpót a bal oldalon, a holland az alapvonaltól tíz méterre centerezett, a jól érkező magyar klasszis pedig hat méterről a levegőből bebelsőzte a labdát. A címvédő Real Madrid kiszenvedte a győzelmet az egész meccsen nagyon veszélyesen futballozó VfB Stuttgarttal szemben. A német csapat Kylian Mbappé 46. percben szerzett gólja után...