A magyarok két harmadon át szorongatták a szlovák hokisokat

A magyarok két harmadon át szorongatták a szlovák hokisokat Orosky Tamás 2024. 08. 30., p - 20:29 Pozsony Fantasztikus hangulatú mérkőzésen 7:3-ra nyert a szlovák jégkorong-válogatott a magyar ellen a Pozsonyban zajló olimpiai selejtezőtornán. Majoross Gergely együttese, amely két harmadon át komolyan szorongatta ellenfelét, már nem juthat ki a téli ötkarikás játékokra. Az olimpiai selejtezőtorna csütörtöki nyitónapján minden a papírformának megfelelően alakult. A magyar válogatott szimpatikusan küzdőtt a kazahok ellen, akik egy kevéssel jobbak voltak. Majoross Gergely szövetségi kapitány csapatában pedig a keret legfiatalabbja, a 16 éves Szongoth Donát és legidősebbje, a 36 éves Sofron István talált be az 5:2-es találkozón. Este pedig ha nyögvenyelősen is, a harmadik harmadot végigvédekezve, de behúzta a meccset a hazai gárda, 2:1-re verve Ausztriát. Mindez pedig azt jelentette a már pénteki kazah--osztrák (2:1) után, hogy a volt szovjet tagállam hokisai az utolsó meccsig versenyb...