- Drámai csatában egy góllal nyertek a horvátok

4. negyed: a záró nyolc percben a horvátok szerint Jansik korán indult el a labdáért, ezért a horvátok a helyükön maradtak. A játékvezetők megismételtették a ráúszást. Fekete elhozta a labdát, Zalánki lövését megfogta Bijac. Ezután Zalánki és Fatovic akadt össze egymással, mindketten kiállítást kaptak, Fatovic kipontozódott, ő volt eddig a horvátok leggólerősebb játékosa. Egyik csapat sem tudta lövéssel befejezni a támadását, Nagy Ádám lövését Zuvela blokkolta 5:30 perccel a vége előtt. Zuvela próbálkozása akadt el a blokkban, amikor 5:04 volt hátra. Nagy Ádám szerzett gólt 4:34-gyel a vége előtt (8-9). Vogel védte Vukicevic lövését, az egyenlítésért támadtak a magyarok, de Bijac jól jött ki a kapuból és szerelte Angyalt. Vukic próbálkozott, Vogel a helyén volt, az ellentámadásnál Fekete lövését védte Bijac 2:18-cal a befejezés előtt. (Sport,férfi vízilabda,párizsi olimpia 2024)