Foci-Eb: Harmadszor állított meg eső Eb-meccset

Foci-Eb: Harmadszor állított meg eső Eb-meccset Mészáros Richárd 2024. 06. 30., v - 11:21 Európa-bajnoki labdarúgó-mérkőzést harmadszor szakított félbe a mostoha időjárás – írta a sportág történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) a németországi kontinensviadal szombat esti, német–dán (2–0) nyolcaddöntős meccséről, amelyen 25 percig szünetelt a játék a villámlás kísérte hatalmas zivatar miatt. Korábban 2012-ben a donyecki Ukrajna–Franciaország találkozón 55 percig, a 2016-os lyoni Ukrajna – Észak-Írország összecsapáson pedig öt percig tartott a kényszerszünet, amelyet a nagy eső váltott ki. Az IFFHS összefoglalójában magáról a szombati mérkőzésről azt emelte ki, hogy a németek sorozatban három világtorna sikertelenségét követően először vették jól a nyolcaddöntő jelentette akadályt, ugyanis a legutóbbi két világbajnokságon nem jutottak tovább a csoportkörből, azt előző Európa-bajnokságon pedig a 16 között búcsúztak. Kapcsolódó cikkünk A házigazda német v...