Értesítések engedélyezése
Engedélyezi az értesítéseket a böngészőjében?

Győzött a fővárosban, így ötödik helyen végzett a pécsi női kosárcsapat

A bajnokság utolsó felvonásánál tartottak a pécsi női kosarasok a Vasas elleni párharccal, hiszen a tét az volt, hogy melyik csapat végez az ötödik, illetve a hatodik helyen. A két győzelemig tartó csata első mérkőzését hazai pályán, az NKA Arénában megnyerték Laczkó Sáriék, így a másodikra úgy utaztak el a fővárosba, hogyha ott is ők lesznek a jobbak, akkor vége a szezonnak. Miután a negyedik negyed elején 24 ponttal vezettek a pécsi lányok (44-68), úgy tűnt, lefőtt a kávé. Egészen elképesztő, de az utolsó percre visszakapaszkodott a Vasas, 73-75 volt az állás, vagyis meleg volt a pite, de fordítani nem tudott, így végül 77-73-ra győzött az NKA Universitas Pécs, és az ötödik helyen zárta a 2023/2024-es szezont. Egyrészt örömteli, hogy ezt sikerült elérni, ugyanakkor látva a mezőnyt nyugodtan kijelenthető, hogy ebben a csapatban ennél több volt – ha ez a keret kihozza magából a maximumot, az első négybe kellett volna kerülnie, és éremért játszhatott volna. Jovan Gorec: – A harmadik ...