Rodák megfogta Haaland büntetőjét

Rodák megfogta Haaland büntetőjét Orosky Tamás 2024. 03. 27., sze - 17:33 Oslo Egy borzasztó és egy tűrhető félidő után 1:1-es döntetlent ért el Norvégiában kedd este a szlovák labdarúgó-válogatott az Eb-felkészülés jegyében rendezett találkozón. Francesco Calzona szövetségi kapitány terveit eleve felborította a sok sérülés, de az olasz szakember így is – részben ugyancsak kényszerűségből – bátran belenyúlt az Ausztria elleni meccs (0:2) összeállításába, hat helyen változtatva rajta. Dúbravka helyett Rodák védett, s bekerült a kezdő tizenegybe Bénes László, De Marco, Tomič, Hrošovský és Ďuriš is. A rettentően felázott, gyatra oslói gyep is nehezítette a csapat(ok) dolgát, ettől függetlenül a szlovák válogatott a közelmúlt talán leggyengébb produkcióját nyújtotta az első félidőben. Csak a legerősebb összeállításban szereplő norvégok pontatlan befejezésein múlott, hogy 45 perc után csak 1:0 állt az eredményjelző, Haalandnak köszönhetően. „Amellett, hogy a norvégoknak nagyon jó csapat...