Australian Open – Sinner, Rubljov és Krejčíková a negyeddöntőben

Australian Open – Sinner, Rubljov és Krejčíková a negyeddöntőben Kulcsár Péter 2024. 01. 21., v - 15:19 Jannik Sinner, Andrej Rubljov és Barbora Krejčíková is bejutott a negyeddöntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A negyedik helyen kiemelt Sinner – aki novemberben Davis Kupa-diadalra vezette az olaszokat – továbbra sem vesztett szettet az idei Australian Openen, és egymás után másodszor van a legjobb nyolcban. Az ötödikként rangsorolt Rubljov 4 óra 14 perces csatában gyűrte le öt szettben, elképesztően fizikális meccsen a hazai kedvenc Alex de Minaurt, így egyesben már nincs versenyben ausztrál játékos. A nőknél a 2021-ben Roland Garros-győztes cseh Krejčíková szetthátrányból fordított a torna meglepetésembere, a 16 éves Mirra Andrejeva ellen. Az orosz tinédzser előzőleg többek között a világranglista második helyén is megfordult tunéziai Onsz Dzsabúrt búcsúztatta.