Roland Garros – Ruud lesz Djokovic ellenfele a döntőben

Roland Garros – Ruud lesz Djokovic ellenfele a döntőben Mészáros Richárd 2023. 06. 09., p - 23:28 Casper Ruud lesz a szerb Novak Djokovic ellenfele a férfi egyes vasárnapi döntőjében a francia nyílt teniszbajnokságon. A negyedikként rangsorolt norvég, aki tavaly ugyancsak fináléba jutott a párizsi GS-viadalon – miként később a US Openen is –, a pénteki második elődöntőben három szettben, 2 óra 11 perc alatt győzte le a 22. helyen kiemelt Alexander Zverevet. A Tokióban olimpiai aranyérmes, előtte 2018-ban és 2021-ben ATP-világbajnok német teniszező egy éve is az elődöntőben fejezte be szereplését, akkor a spanyol Rafael Nadal elleni mérkőzésén a második szett végén kifordult a bokája, bokaszalag-szakadást szenvedett, emiatt kénytelen volt feladni az összecsapást.