Jégkorong-vb – Kanada újabb aranyérmével rekorder lett

Jégkorong-vb – Kanada újabb aranyérmével rekorder lett Mészáros Richárd 2023. 05. 28., v - 22:53 Kanada válogatottja nyerte a jégkorong-világbajnokságot, miután a vasárnapi döntőben 5–2-re legyőzte a német együttest Tamperében. A tengerentúliaknak ez volt a 28. aranyérme, amellyel az örökrangsorban immár egyedül állnak az élen, megelőzve a szovjet-orosz csapatot. Kanada–Németország 5–2 (1–1, 1–1, 3–0) gól: Blais (11., 45.), Crouse (38.), Toffoli (52.), Laughton (59.), illetve Peterka (8.), Fischbuch (34.) A németek ezt megelőzően kétszer, 1930-ban (éppen Kanada ellen) és 1953-ban vívtak finálét, mindkétszer kikaptak, míg a torna előtt Budapesten edzőtáborozó és felkészülési meccset vívó Kanada számára az volt a tét, hogy az örökrangsorban egyedül lesz-e éllovas. Remekül kezdtek a németek, a magyarok ellen is betaláló John-Jason Peterka mértani pontosságú lövéssel szerzett vezetést a 8. percben. A találatot videózás után adták meg, a kanadaiak lest reklamáltak. Ám három perc múlva jö...